A A A

חברה לקידום אתרים

  • חברה לקידום אתרים

הפרסום ברשת האינטרנט צובר תאוצה וכך גם הביקוש לשירותיה של חברה לקידום אתרים, אשר מתמחה בהתאמת אתרי אינטרנט למנועי חיפוש. וקידומם, ומוכרת גם תחת השם חברת SEO או חברת קידום. (ראשי תיבות של Search Engine Optimization).

 

מטרתה של חברת קידום אתרים היא להביא את אתר האינטרנט למצב שבו הוא "עולה" בתוצאות הגבוהות ביותר לפי מאגר מילות מפתח ספציפיות. זאת מפני שגולשים שאינם מכירים את העסק, לא מחפשים את שמו של העסק בגוגל ("ניסים דזיין") אלא את השירות או המוצר ("רהיטים מעוצבים").

כיצד חברת קידום אתרים עובדת?

חברה לקידום אתרים מכירה היטב את השינויים העדכניים באלגוריתם של גוגל, מנוע החיפוש הפופולארי ביותר בקרב גולשים בישראל. היות ומנוע החיפוש גוגל מחפש אחר המושג "רלוונטיות" ומבקש להציג בפני הגולשים את האתרים המתאימים ביותר עבורם, משימתה של חברת הקידום הינה "להתכתב" עם המושג הזה.

 

תהליך העבודה של חברה לקידום אתרים מתחיל עם אפיון העסק והגדרת קהלי היעד שלו ברשת. חברת הקידום צריכה להבין מי הם הגולשים המרכזיים שהגעתם תניב פניות (לידים) בפועל. עליה לבדוק היטב את אתרי האינטרנט של המתחרים וכן את הרגלי הצריכה של הגולשים והעסקים בתחום הספציפי. הבדיקה שנעשית על בסיס ניסיון ובעזרת שורה ארוכה של כלים אנליטיים.

 

בשלב הבא, חברה לקידום אתרים צריכה לבדוק את אתר האינטרנט עצמו ולהכין אותו לקראת תהליך ההתאמה למנועי חיפוש. היא עושה זאת על בסיס צעדים כמו אופטימיזציה למבנה האתר, בדיקת ההיררכיה של עמודי התוכן, איתור עמודים בעלי שיעורי נטישה גבוהים (Bounce Rate), תיקוני קוד ופיתוח, הגברת מהירות הטעינה של האתר, שיפור/כתיבת תוכן ועוד. לאחר מכן, אנשי הקידום בחברה מבצעים פעולות מחוץ לאתר וברחבי הרשת. פעולות שכוללות בין השאר יצירת מערך קישורים חיצוניים, נוכחות ברשתות חברתיות ועוד.

 

קידום אתר אינטרנט למקומות הראשונים בגוגל הוא לא משימה לחובבנים אלא לאנשי מקצוע בלבד. לאורך כל הדרך מדובר על "קמפיין שיווקי" דינאמי שדורש ניתוחים מעמיקים, שינוי אסטרטגיה במידת הצורך, עבודת שימור אינטנסיבית ועוד.
למשל, לאחר שאתר האינטרנט הגיע למיקומים גבוהים במספר ביטויי מפתח מרכזיים, חברת הקידום עוקבת אחר תעבורת הגלישה לאתר מתוך ביטויי המפתח הללו כדי לוודא שהם פונים לגולשים (באמת) רלוונטיים. אם ביטוי מסוים מוביל גולשים רבים לאתר אך אלה נוטשים אותו עם הגעתם, חברת הקידום צריכה לבדוק מה יש לתקן. האם הבעיה נעוצה בדף הנחיתה באתר או שמא הביטוי עצמו איננו מדויק עבור העסק.

קידום ממומן מול קידום אורגני

חברה לקידום אתרים מציעה מגוון פלטפורמות לנוכחות ברשת ולא אחת בעלי עסקים מתלבטים בין קידום אורגני לקידום ממומן. בקליפת אגוז, קידום אורגני הוא קידום טבעי בתוצאות החיפוש של גוגל וקידום ממומן הוא קמפיין של מודעות באזורים הממומנים (אשר נמצאים בראשית דף התוצאות, בחלקו השמאלי ובתחתיתו). לשני האפיקים יתרונות וחסרונות ולעתים כדאי לשלב ביניהם לטובת מקסימום כניסות ומקסימום המרות.

 

חברה לקידום אתרים תדע לקבל החלטה נכונה כיצד לבנות לעסק את האסטרטגיה המתאימה לקידום בגוגל. בין השאר עליה לדעת להמליץ על שילוב בין קידום אתרים אורגני לקידום ממומן, על פי יחס בהתאמה אישית כתלות בתקציבים שעומדים על הפרק.

איך מתומחרים שירותיה של חברה לקידום אתרים?

שירותי קידום אתרים מתומחרים בצורות שונות ואין מודל אחד שנכון לכל החברות. על פי רוב ככל שמדובר בקידום אורגני, המחיר מבוסס על ריטיינר חודשי לתקופת זמן של שנה או שנתיים. הסיבה לכך היא שקידום אתרים בגוגל איננו מהלך חד פעמי אלא פרויקט ארוך טווח. מנגד, קידום אתרים ממומן יכול להיות מתומחר בהתאם למשך הקמפיין ובעוצמות משתנות על פי ביקוש.

במקביל יש לזכור כי בקידום אתרים ממומן התשלום כולל גם עלויות לפלטפורמת השיווק (גוגל, פייסבוק וכו') אשר נמדדות לפי מספר קליקים או חשיפות.


 
מאמריו © כל הזכויות שמורות • צרו קשר