A A A

קורס משאבי אנוש

  • לימודי ניהול משאבי אנוש

אחד הפתגמים המפורסמים מתוך ספר "משלי" עושה שימוש בעולם החרקים כדי להעביר מסר קפיטליסטי מיושן: "לך אל הנמלה עצל, ראה דרכיה וחכם. על פי המשל בזעיר אנפין, הנמלה היא יצור חרוץ בעל תכנון לטווח הרחוק.

בתפיסה הקפיטליסטית הבסיסית, שיפור מצבם של עובדים בארגון הוא אינו הכרחי ודי במשכורת המוענקת להם. בנוסף, הגרסא הרווחת בעבר הניחה, שהאשם באי הצלחה מעבר לדרגת העובד הפשוט תלויה בעובד עצמו, הלוקה בחוסר יכולת להצליח. אך גם קן נמלים וגם ארגון עובדים הוא אורגניזם שלם, בו לכל אחד מן הפרטים תפקיד ומשמעות.

קורס משאבי אנוש מעניק לנו את היכולת להתבונן פנימה לתוך המארג המורכב הזה, ועל ידי דאגה והקפדה לרווחתו של כל אחד מן הפרטים, גם להזניק את הארגון קדימה.

מן הכלל אל הפרט

מאמצים רבים מושקעים על מנת לקיים ארגון רווחי, כאשר זה לא מכבר נטמעה ההבנה כי המשאב המשמעותי ביותר המהווה את התשתית להצלחה הוא הגורם האנושי. מתוך כך מתקיימות בתוך ארגונים מחלקות נפרדות העוסקות בתחום ניהול משאבי אנוש, השואף לקיים התנהלות מתאימה כך שמן העובדים תופק תועלת רבה ככל האפשר, על כן, על קורס משאבי אנוש להיות מובנה כתומך בעובדי החברה.

קורסים המוצעים למשל לעובדים, כהזדמנות לשפר את יכולותיהם המקצועיות, או תוכניות מנהיגות לעובדים המעוניינים להתקדם לתפקידים ניהוליים וכן סדנאות מודעות למדיניות ונהלים חדשים. יש לזכור כי מחלקות משאבי אנוש לרוב פועלות על מנת להכשיר ולפתח צוות עובדים לחברה הפעילה, בין אם מדובר בניסיון לפתור בעיות ביצוע וכן על מנת לעזור להכין עובד לפני תפקיד ניהולי. בנוסף לקורסים רשמיים, קורס משאבי אנוש מציע אלטרנטיבות רבות כמו קואוצ'ינג, מנטורינג וניסיון בתפקידי רוחב. פיתוח יכולות עובדים משולב בתכניות ניהול, אוריינטציות, ישיבות מדיניות ונהלים, סדנאות מנהיגות ועוד.

תשואה אנושית

גם לאחר שהתקבל  עובד לחברה, יש צורך בהכשרה בלתי פוסקת, שכן שינויים מהירים בטכנולוגיה, מוצרים ויישומים עסקיים מכריחים חברות גדולות כקטנות להשקיע זמן ומשאבים בקיומו של קורס משאבי אנוש. במילים אחרות, לחברות דרושים עובדים שכישוריהם משתנים ומשתפרים כל העת, המתאימים את עצמם לשיטות ולתנאים חדשים על מנת לשמור על יתרון תחרותי לחברה. מטרת הקורסים אינה רק לחדד את יכולותיו של העובד כאינדיבידואל, אלא לתרום לצרכי החברה ומטרותיה כארגון שלם.

למרות שקורס משאבי אנוש עשוי להיות כרוך בהשקעה של משאבים כספיים ניכרים, עדיין מדובר בהשקעה נבונה מבחינת מטרות ארוכות טווח, הן עבור החברה והן עבור העובד כאינדיבידואל. עם זאת, חברות רבות חוששות שאם ישקיעו יותר מדי בעובדיהן, אלו האחרונים יבחרו לעבור למעסיקים אחרים ובכך תרד ההשקעה הרבה לטמיון. בכדי להתגבר על קושי זה, חברות רבות מכשירות עובדים על מנת לקדם אותם לתפקידים ניהוליים.

הגורם האנושי

בני אדם מורכבים יותר ממספרים, כך שבניגוד להנהלת חשבונות, קורס משאבי אנוש כולל לא רק דרכי ארגון וניהול - על אף שידע אודות מבנה הארגון ונוהלי עבודה הם קריטיים, אלא נוגע בנושאים העוסקים בפסיכולוגיה של העבודה ופיתוח מיומנויות ניהול. כך, לצד לימוד של דיני עבודה מוקנה ידע המאפשר התמודדות עם קונפליקטים, כיצד ליישב סכסוכים או להפעיל סמכות.


 
מאמריו © כל הזכויות שמורות • צרו קשר