A A A

כיצד לבחור תחפושות לפורים

  • תחפושות לפורים
  • תחפושת לפורים עם פאה
  • חג פורים

תחפושות הן מוטיב בולט בתרבויות רבות, והן מהוות חלק בלתי נפרד מפולקלור של מסורת דתית, לאומית וחברתית.


לנו יש את חג פורים, שמצווה עלינו לשמוח עד-לא-ידע, ובניגוד לרוב המצוות האחרות, את זו דווקא נעים לקיים.

 

בחירת תחפושת לפורים היא אחת ההכנות המרגשות לקראת החג, תלוי את מי שואלים...

טיפים: כיצד לעבור את פורים בשלום?

ילדים הם בלתי צפויים. תשאלו כל הורה מתחיל שהשקיע בצעצוע יקר, וגילה שהילד מעדיף לשחק באריזה על פני הצעצוע עצמו.
גם כאשר הם מגיעים לגיל בו הם בוחרים תחפושת לפורים בעצמם, דעתם משתנה לעתים תכופות, לא תמיד לפני שהתחפושת נרכשה או הוכנה באהבה, שהשקעה של זמן וכסף לצדה.


הטיפ הראשון והחשוב ביותר הוא: תשחררו. המניעים של הילד אינם מונעים מאותם שיקולים שלכם, הוא אינו מתפעל ממקוריות, ובדרך כלל מושפע מן הסביבה הקרובה, המורכבת מילדים בני גילו.

בנוסף, ילדים נוטים להעדיף נוחות על פני יופי, ואין לזלזל בפרמטר חשוב זה בעת בחירת תחפושת לפורים, כי ילד נרגן מבטא את אי שביעות רצונו בעקביות רבה, בתדירות גבוהה, ובדרך כלל גם בקולי קולות.


טיפ נוסף לוקח בחשבון את חוקי מרפי בכל האמור לתנאי מזג האוויר. בהיסטוריה של חג הפורים הישראלי נרשמו לא מעט ימי גשם, אבל גם חמסין או שניים, תודות לאופיו ההפכפך של חודש מרץ.

מומלץ לצייד את הילדים בתחפושת המאפשרת לבוש חם הן כשכבה תחתונה והן כשכבה עליונה, אך לדאוג כי במידה והטמפרטורות יטפסו ניתן יהיה לקלף אותן בנוחות.


מומלץ להימנע מתחפושות הבנויות כבגד שלם או שיש צורך בסיוע כדי לרכוס או לפרוף אותן, כדי לאפשר לילד חופש תנועה, ולא להגביל את עצמאותו בעת הליכה אל השירותים.


ישנן תחפושות לפורים הכוללות אביזרי משנה כגון שרביט קוסמים, כתר וכיוצא באלה, כשהסיכויים שבמהלך החגיגות האביזר יישכח או יאבד הם גבוהים מאוד, כך שבסוף היום נמצא ילד מתוסכל או עצוב, ותחפושת חלקית.

איך לבחור תחפושת לילדים?

כולנו רוצים שילדותו של הילד הפרטי שלנו תהיה רצופת חוויות טובות וזכרונות נעימים. אך הדרך לגיהינום רצופה כוונות טובות, ולעתים קורה בדיוק ההפך ממה שרצינו.


על כן, כדי לבחור תחפושת לפורים שתחסוך מן הילד תסביכים ותמנע מרירות, אכזבה וכעסים מיותרים, רצוי להחליט ביחד עם הילד מהי התחפושת בה חשקה לבו. ניתן לפרוש בפניו את מגוון האפשרויות העומדות לפניו, החל מתחפושת קנויה וכלה בתחפושת שתוכלו ליצור ביחד. לאחר שהתקבלה ההחלטה הסופית בהחלט, יש להקפיד ולהצטייד בתחפושת מבעוד מועד, כדי שלא תתקלו במחסור במלאי ברגע האחרון.


כדאי לבחור תחפושת המורכבת מפריטים נפרדים העשויים לשמש בעתיד להרכבת תחפושות אחרות, ובכך לחסוך בעלויות כספיות לצד עצם המחזור והשמירה על איכות הסביבה.
כמובן: יש לבחור תחפושות לפורים שאינן דליקות ואינן עשויות מחומרים המהווים סיכון לילד.

לקנות או להכין לבד?

תחפושות קנויות שיוצרו במפעל הן המצאה של העשורים האחרונים. בעבר הלא רחוק נאלצו הורים לגייס את כישוריהם, יצירתיותם ודמיונם על מנת להכין את התחפושות במו ידיהם.


ניתן להאשים את תרבות הצריכה בוויתור על חווית העשייה וחדוות היצירה, אך הפנאי ההולך ומצטמצם של ההורים אחראי לא פחות לשינוי.
כאמור, ניתן להכין תחפושות לפורים בשיתוף מלא עם הילדים ולהפוך את המאורע לחוויה משפחתית מלכדת, אך גם לרכישה משותפת נלווית אווירת החג.

 

ניתן לייצר בעצמינו תחפושת פשוטה על ידי שימוש בחומרים המצויים בכל חנות לכלי כתיבה ולהוסיף איפור, כאשר מלבד היתרון הכלכלי והערך החינוכי שיש למימוש עצמאי, נחסכת האפשרות שמא התחפושת המבוקשת לא תהיה בנמצא.
כאשר רוכשים תחפושת, חשוב לוודא כי היא עומדת בכל תווי התקן, חסינה בפני אש ובטיחותית.

כיצד לחסוך בהוצאות על התחפושות?

אם התקציב שלכם לרכישת תחפושות לפורים הוא דל, ניתן לבצע מספר מהלכים פשוטים
שיבטיחו חג עם הוצאות מבוקרות.


אחד הטרנדים החמים שצצו בשנים האחרונות הוא החלפה של תחפושות ואביזרים באמצעות שימוש ברשתות החברתיות. וכך, לאחר שנפל הפור באשר לתחפושת הרצויה, מחפשים שרשור בנושא בקבוצות הורים או פותחים שרשור באופן עצמאי.


לרשתות החברתיות יש כוח עצום, כמו גם החסכון שמתאפשר תודות לאפשרות ההחלפה והמסירה. התפוצה הרחבה מאפשרת למצוא את המידה שאתם מחפשים המתאימה לגילו של הילד, וגם להוציא קצת קיטור בדרך...


אם התקבלה ההחלטה לרכוש את התחפושת, יש לבדוק עם הילד מהי התחפושת המועדפת עליו מבין שלוש אפשרויות לבחירתו. חשוב לקבוע מראש מהו הסכום המקסימלי שיושקע וליידע את הילד באשר למגבלת התקציב.


ברוב הבתים שיש בהם ילדים, ניתן למצוא מספר תחפושות משנים עברו, חלקן מורכבות ממספר פריטים או מאביזרים שניתן לעשות בהם שימוש. עם מעט תושייה ופרקטיקה יצירתית אפשר להכין תחפושת מיוחדת ונפלאה.

שמח, מבדח וידידותי לסביבה!

תחפושות לפורים משמשות אותנו לפרק זמן קצר מאוד, כי בסך הכל מדובר בחג שאורך ימים ספורים בלבד. בעיקר במהלך השנים האחרונות, בזכות התודעה לאיכות הסביבה אשר עלתה משמעותית, רבים מאיתנו חשים כאב לב של ממש לנוכח השימוש החד פעמי בחומרים שאינם מתכלים ומזהמים את הסביבה.


תחפושות עשויות חלקי פלסטיק או ניילון נמכרות כיום בהמוניהן, משמשות את הילד במהלך החג ונזרקות לפח האשפה כשהסתיים.
אפשר ורצוי להשליך למכלי המחזור את החלקים הרלוונטיים, ואפשר גם להשתמש בפריטים משומשים המצויים בכל בית ולהרכיב מהם תחפושת מוצלחת.

למה התחפשת?

בכל העולם ילדים מתחפשים. ככל הנראה טבוע בנו צורך אנושי להיות מישהו אחר לרגע, להתחבא מאחורי מסכה או להסוות את זהותנו.

לפעמים נדמה, שבמהלך השנה כולה אנשים עוטים תחפושת ורק בפורים הם מרשים לעצמם להסיר אותה ולהיות הם עצמם.


 
מאמריו © כל הזכויות שמורות • צרו קשר