A A A

מכון שמיעה

מכון שמיעה הינו מרכז רפואי שעיסוקו בתחום לקות השמיעה והדיבור. כאשר אדם בוגר חש בירידה בתפקוד הכללי של השמיעה או הדיבור שלו או לחלופין הורים חשים בירידה בתפקוד הכללי של ילדיהם מוטב לקבוע תור במכון שמיעה שם יושבים מומחים בתחום.

 

פנייה מהירה למכון שמיעה יכולה לקצר משמעותית תקופה של אי נוחות ואף סבל שאין סיבה לו בחייו של אדם צעיר או מבוגר. במכון שמיעה עובדים קלינאי תקשורת. קלינאות תקשורת הינה תחום גדול העוסק בכל האספקטים השונים הקשורים למילוליות וכך גם בלקות שמיעה, המתחילה ביכולת פחותה לקליטת מלל וממשיכה ביכולת פחותה להפיק מלל.

 

כאשר פונים אל מכון שמיעה חשוב לוודא שצוות קלינאי התקשורת של המכון הינו צוות שהוכשר באחד המוסדות להשכלה גבוהה המוכרים בארצנו והוסמך על ידי משרד הבריאות. שהצוות עובר כל הזמן השתלמויות ומעודכן כל העת בחידושים האחרונים בתחום. בנוסף לא יזיק לוודא שמכון השמיעה מקיים הסדר עם קופת החולים אליה אתה משתייך כך שתוכל לקבל השתתפות בעלות האבחון והטיפול – לפי מידת הצורך. במכון שמיעה התאמת מכשירי השמיעה אמורה להיות מקצועית ולכלול בדיקת שמיעה מאוד מאוד מפורטת ומדוקדקת, שתביא למסקנות מקיפות ולפתרון הנכון ביותר עבור לוקה השמיעה.

עוד שתי נקודות חשובות שיש להביא בחשבון הן תקן איכות בינלאומי שכמובן וראוי שמכון שמיעה יעמוד בו ושנית שהמכון מצויד לא רק באנשי המקצוע המיומנים ביותר אלא גם בציוד המעבדתי המקצועי ביותר ובטכנאים המוכשרים ביותר.

שירותי מכון שמיעה

כאשר מתמודדים עם בעיה הדורשת טיפול חשוב מאוד שאפשר יהיה לצמצם את עודפות האנרגיה שכל בעיה מייצרת. חשוב לשים לב שמכון השמיעה יכול לספק לך את מירב השירותים להם אתה מזדקק. טוב יהיה שהמכון גם יערוך את בדיקת השמיעה המדוקדקת, גם ייבא את מכשירי השמיעה בעצמו, גם יבצע בעצמו באמצעות מומחיו את ההתאמה האישית במעבדה להרכבה ותיקון מכשיר שלקוחותיו לא יצטרכו לפרק את ההתמודדות עם הלקות לפרמטרים שונים ויוכלו לקבל את כל המענה במקום אחד וכמובן כמובן חשוב שמכון השמיעה יספק גם הדרכה ו אצל קלינאי תקשורת.

 

כלומר יחד עם התאמת מכשיר שמיעה, יהיה גם מעקב ותמיכה אחר ההתרגלות למכשיר. התהליך הינו יקר ערך גם במובן הכספי אך אף יותר בחיבור של זמן ואיכות חיים לכן חשוב מאוד שמכון השמיעה ייקח אחריות על הקניית ההרגלים הנכונים והיעילים בתחזוק ושמירת המכשיר. לאחר תהליך ההסתגלות אפשר להמשיך אצל קלינאי תקשורת בטיפולים משקמים העוסקים בשפה ודיבור. היכולת המילולית ירדה בעקבות הנכות השמיעתית, אך לאחר שהצלילים הוחזרו אפשר להתרכז בבניה בריאה של השפה.

בדיקת שמיעה במכון שמיעה

במכון שמיעה ישנו חדר אטום לכל רעש- בחדר מבודד זה מתבצעת בדיקת שמיעה על ידי קלינאי תקשורת מומחה. הבדיקה מתבצעת באמצעות מכשיר אודיומטר . הבדיקה מתבצעת בכל אוזן בנפרד. התהליך מתחיל בהזרמת צלילים טהורים בתדרי הרץ שונים. הנבדק אמור להגיב לתדרים השונים בעוצמות שונות וכך מתגלה היכולת שלו לקלוט צלילים חלשים. לאחר מכן תמשיך הבדיקה במכון השמיעה עם בדיקת מילולית. כלומר יכולת הפקת צלילים של הנבדק. בנוסף יבדקו גם את מבנה האוזן עצמו, על מנת לאבחן פיזיולוגית את מהלך הולכת הצליל עד לקליטתו או אי קלטתו בעצבי השמיעה שבפנים האוזן.

 

לאחר שברור שיש לקות פיזיולוגית חשוב לפענח באיזה מקטע משתבשת הולכת הצליל. ההליך של הולכת צליל מהאוזן החיצונית ועד לאוזן הפנימית ומשם העברת התדרים בעצבי השמיעה למוח המתרגם הינו תהליך מורכב מאוד ויש לפענח בדיוק את נקודת הקריסה על מנת לייצר את הטיפול והשיקום המדויק ביותר.


 
מאמריו © כל הזכויות שמורות • צרו קשר