A A A

מערכות אזעקה

  • מערכת אזעקה ביתית

חמשת החושים שלנו נועדו לשמש כמערך הגנתי משוכלל, המתריע מפני סכנה אפשרית או מוחשית.

 

אלפי שנים של אבולוציה הקהו את חלקם, ומחליפות אותם מערכות אזעקה המותקנות בבית או במשרד, והן מהוות מעין חוש ששי.

הג'ונגל האורבני

אנו מתנהלים בעולם תוך שאנו סומכים על המראות שקולטות עינינו והצלילים ששומעות אוזנינו. אך לא זאת בלבד שחושים אלו מוגבלים ואף ניתן לתעתע בהם בקלות, אלא שגם דריכות מתמדת מזיקה לבריאותנו.

כך, בעוד שאבותינו הקדמונים חיו במעבה הג'ונגל, הרי שכיום אנו מתמודדים עם הג'ונגל העירוני, שהוא מסוכן לא פחות.
מערכות אזעקה מאפשרות לנו להגן על גופנו ורכושנו, 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, ללא דאגות וללא טרדות מיותרות.

שומרים על הבית

עד לפני מספר שנים, אמצעים כמו סורגים, או דלתות כניסה בעלות בריחים מתוחכמים, הספיקו כדי להרתיע את הפורצים מלחדור לתוך הבית. אך כיום,  עם עליית רמת הפשיעה, נדרשים אמצעי מיגון מקיפים יותר.

הטכנולוגיה המתקדמת נחלצת גם במקרה זה לעזרתנו, ומספקת מערכות אזעקה במחירים שווים לכל נפש. מערכות אלו הן אמינות ביותר, ידידותיות למשתמש ומאוד בלתי ידידותיות עבור הפורץ.

בוחרים: קווי או אלחוטי?

לפני שאתם ממגנים את ביתכם ומשקיעים זמן וכסף, רצוי ללמוד את הפרטים הבסיסיים באשר לסוגי המערכות וכיצד לבחור בזו המתאימה לכם ולצרכיכם ביותר.

אחת הסוגיות הראשונות שעל הרוכש הפוטנציאלי לבדוק בינו לבין עצמו, מצריכה לעמוד על ההבדלים בין מערכות אזעקה אלחוטיות לבין קוויות. בעוד שמערכת קווית מחווטת ישירות ללוח המערכת, הרי שזו האלחוטית פועלת על עקרון של שידור תדרים דרך גלי רדיו.

בשני המקרים, מדובר במערכות אמינות וטובות, ועיקר ההבדל נעוץ בהכנת תשתיות החיווט של המערכת ברחבי הבית ולפיכך במחיר הסופי. בעוד שאת המערכות האלחוטיות ניתן להתקין באופן עצמאי ועל כן הן חוסכות את עלות ההתקנה, הרי שאלו הקוויות מצריכות חיבורים וחיווט מקצועי. עם זאת, מחירן ההתחלתי של מערכות אזעקה אלחוטיות הוא רב יותר.

מתחברים למוקד

בין אם בחרתם למגן את ביתכם במערכת קווית, ובין אם החלטתם כי האלחוטית היא המתאימה לכם ביותר, בשני המקרים ניתן להתחבר למוקדי האבטחה השונים. אלו האחרונים מספקים שירותים של מוקד וסיור, וההתחברות אליהן מתבצעת בהתאם לסוג המערכת המצויה ברשותכם.

ישנן חברות אבטחה המציעות מעקב צמוד ועדכון משטרת ישראל בזמן אמת, בעוד שברשותן של חברות אחרות מצויות ניידות סיור פרטיות המבטיחות כי יוזנקו מיידית למקום האירוע.

ככלל, השוק מציע כיום מגוון רחב ביותר של מערכות המצוידות בחיישנים רגישים, הפזורים בנקודות רבות, ומעבירות דיווח מהיר, יעיל ואמין בעת איתורה של פריצה או חבלה.
המידע מועבר באופן מיידי למוקד בקרה או לבעלי הבית בדרכים שונות, ביניהן באמצעות תקשורת סלולרית או קווית, רדיו, פרוטוקול GPRS, פרוטוקול  TCP/IPועוד.

  • אזעקה לשקט נפשי

    מערכת אזעקה היא פתרון פשוט כל כך, המקנה לנו שקט נפשי בגזרה הפסיכולוגית, אבל חשוב מכך: במציאות היום יומית.

  • מערכת אזעקה והמובייל

    מערכת אזעקה הכוללת מצלמות, חיישנים ואמצעי התראה המקושרים אל הטלפון הנייד שלנו, יכולים לשדר לנו במשך כל שעות היממה את מה שמתרחש במרחק של קילומטרים מאיתנו.


 
מאמריו © כל הזכויות שמורות • צרו קשר