A A A

סורגים מעוצבים

  • סורגים מעוצבים

סורגים הינם מוצר בטיחותי הנחוץ בכל בית לשם מניעת נפילות והרתעת פורצים. בימים עברו הגיעו הסורגים במגוון מצומצם יחסית של דגמים נטולי ערכים עיצוביים, ומתוך תפיסה פונקציונאלית גרידא, אך בימנו התפיסה השתנתה לחלוטין והסורגים כבר אינם חייבים להיות מכוערים, קלאוסטרופוביים ובעלי הקשר ברור לבית כלא.

 

כיום קיים בארץ מבחר גדול של סורגים עבור כל פתחי הבית בשלל סגנונות, דוגמאות, עיטורים, עיצובים וחומרי גלם, המשתלבים עם המראה הכללי של הבית ומאפשרים הן לאבטח אותו והן להוסיף לחזותו האסטטית.

בנוסף, סורגים מהווים השקעה כלכלית טובה, מכיוון שהם מעלים את ערך הנכס ומורידים את מחיר פוליסת הביטוח שלו.

סורגים מעוצבים לבטיחות הבית

הסיבה העיקרית לשימוש בסורגים היא בטיחותית, הן למניעת נפילות ילדים והן להרתעה והגנה מפני פריצות לבית, ולכן חשוב לבחור בסורגים בטיחותיים, עמידים ואיכותיים. בבתי דירות ובקומות הגבוהות משמשים הסורגים למניעת נפילה והינם הכרחיים במיוחד בחדרי הילדים ואילו בבתים פרטיים, בקומות תחתונות וגם בקומות עליונות אחרונות, מטרת הסורגים היא למנוע חדירה של פורצים לבית.


חשוב להתקין את הסורגים בעזרת איש מקצוע אמין, מומלץ ומנוסה על מנת להבטיח שיותקנו כראוי. בעת ההתקנה יש לוודא שהסורגים מרותכים בחוזקה ובאופן בטיחותי לקירות, על מנת שלא ייצאו ממקומם ויחזיקו לאורך זמן. כמו כן, יש לוודא שהמרווח בין הסורגים  איננו גדול מעשרה סנטימטרים ושקוטר פתחי הסורגים קטן מחמישה סנטימטרים.

 

חשוב לבחור בסורגים מגלוונים וצבועים בצבע עמיד בפני פגעי מזג האוויר, כדי שלא יחלידו ויישברו, ובנוסף מומלץ לרכוש סורגים בעלי מנגנון פתיחה בטיחותי המאפשר פתיחה בעת הצורך, כמו במקרה של שריפה.

 

סורגים דקורטיביים ניתנים להתקנה בכל פתחי הבית כגון חלונות, דלתות ומרפסות, והם מעניקים לבית או לעסק חזות אחידה, אסטטית, מעוצבת ונעימה, המשתלבת בעיצוב הכללי של הבית. מרבית הסורגים המעוצבים הקיימים בשוק עשויים מברזל או אלומיניום ומופיעים בשלל דגמים, צורות, סגנונות וצבעים, ולמעשה עשויים להגיע לדרגת מוצר אומנותי עם פיתוחים, עיטורים, צורות גיאומטריות ודוגמאות מקוריות ויפות. כדאי לדעת שניתן גם לרכוש סורגים בהתאמה אישית על פי העדפותיכם וסגנון עיצוב הבית.


במרבית המקרים מומלץ לרכוש סורגים בעלי עיצוב זהה לכל פתחי הבית, ולבתים גדולים עם חללים נפרדים ניתן גם לרכוש סורגים בעלי מראה ייחודי עבור כל חלל. בשעת בחירת סגנון העיצוב לסורגים, בדרך כלל עדיף לבחור בסגנון קלאסי, וזאת מכיוון שסורגים הינם מוצר המיועד להחזיק לאורך שנים רבות, וכדאי שעיצובו יישאר גם לאחר מעבר הטרנדים או האופנות החולפות.

 

לפני שניגשים למסגרייה מומלץ לשוטט באתרי האינטרנט הרבים ולהתרשם מהדגמים הקיימים, כך ניתן להגיע עם ידיעה ברורה על סגנון העיצוב המתאים והרצוי.

סוגים של סורגים מעוצבים

סורגים עם בטון - סורגים אלו הינם בעלי מראה מעוגל ובהיותם מורחקים מקירות הבית, הם מעניקים תחושת מרחב. הרווחים יכולים לשמש כמקום להנחת אדניות, עציצים ואביזרים קישוטיים כגון פסלון או כרית.


סורגים מסולסלים – סורגים העשויים ממוטות מעוקלים המאפשרים יצירת אינספור צורות, אם בסגנון אומנותי מופשט כמו ספיראלות ועיגולים, ואם במראה אורגני של פרחים, גבעולים ועלים. ניתן לעצב סורגים אלו בהתאמה למעקות הבית וכך ליצור מראה הרמוני וזורם בין החללים הפנימיים והחיצוניים של הדירה.


סורגים שטוחים -  סורגים בעלי מראה אלגנטי וקלאסי מעודן וקיימים במגוון צורות: גיאומטריות, מופשטות, סמלים דתיים וצורות מהטבע.


סורגי ויטראז' - סורגים המעוצבים בסגנון ויטראז' בהם ניתן לשלב גם עבודות זכוכית.


סורגים שקופים - סורגים חזקים ובטיחותיים העשויים מפלסטיק או מפיברגלס שקוף, ולכן אינם פוגמים בנוף הנשקף מפתחי הבית. אידיאליים לחלונות ראווה.


סורגים מתקפלים -  הסורגים המתקפלים זזים אל תוך הקיר עם מערכת נעילה מתקדמת, והינם יעילים במיוחד לדלתות מרפסת ולבתי עסק.


 
מאמריו © כל הזכויות שמורות • צרו קשר