A A A

קידום

  • קידום

קידום – הדרך להתפתחות אישית ומקצועית

קידום הוא אחד המושגים שעומדים לנגד רוב האנשים שמעוניינים להתפתח ולהצליח בחיים. אין כמעט אדם שלא שואף לקידום בחיים שלו, הן האישיים והן המקצועיים. אם נתייחס למילה קידום בהקשר לקריירה נוכל לראות כי שוק התעסוקה פתוח ומלא באפשרויות קידום.

 

הדרך לקידום בעולם העבודה אינה תמיד פשוטה ולכן יש צורך בקריאת המפה שלו וכן בהבנה כיצד להצליח ולהתקדם בו. ישנם מספר פרמטרים שיכולים לאפשר קידום והם מתכון כמעט ודאי להצלחה.

רצון ותחרות בדרך לקידום

בעולם התעסוקה, רוב האנשים שיעבדו לצידכם יהיו מעוניינים בקידום מהתפקיד שבו הם נמצאים. מטרתם תהיה התפתחות לתפקיד בעל משמעות ומגוון רחב יותר. קידום בעבודה מאפשר שכר גדול יותר בצידו ואפשרויות כלכליות טובות יותר לקיום היומיומי. הרצון לקידום עשוי ליצור פעמים רבות תחרות סמויה או גלויה ביניכם לבין חבריכם לעבודה. חשוב מאד לא לדרוך על אנשים אחרים על מנת להשיג את הקידום.

 

היו עצמכם ואל תפגעו באף אדם אחר בדרך לפסגה. זכרו כי הגלגל מסתובב ובמידה והצלחתם להתקדם בצורה קלוקלת, קיים סיכוי כי תיפגעו מכך בעקיפין בסופו של דבר. אין ספק שיצירת קשרים טובים עם מנהלים שמעליכם יכולה לאפשר לכם להתקדם לתפקיד ביתר קלות. אין צורך להיות צבועים ולפתח חברויות עם המנהלים רק לשם השגת התפקיד.

 

הדרך הטובה ביותר להשגת קידום בעבודה היא יוזמה ונחישות. ראשית כל, היו עובדים חרוצים ונאמנים. השקיעו זמן, מרץ ונכונות בעבודה. השתדלו ליהנות עד כמה שניתן מן העבודה שלכם והסתכלו על הצדדים החיוביים שבה. חישבו כיצד אתם תורמים בעצמכם לארגון ומה אתם משיגים מכך מבחינת התפתחות אישית. לרוב, ישימו לב לאלו שמשקיעים ויראו בהם פוטנציאל גדול יותר לקידום. יחד עם זאת, אל תקפאו על השמרים ואל תהיו שקטים מידי.

 

גם אם אתם עובדים מצוינים ומשקיענים גדולים, יש סיכוי אם אינכם מתבלטים והנוכחות שלכם לא מורגשת. מומלץ לשנות זאת משום שזהו מדד חשוב לא פחות להצלחה וקידום בעבודה.

יוזמה וקידום

יוזמה היא אחד העקרונות החשובים ביותר בדרך להשגת קידום. הראו נכונות ותביעו רצון לכך שאתם מעוניינים לתרום ולתת יותר במקום העבודה. קיים סיכוי שבסופו של דבר יבחינו בכם ויציעו לכם קידום. לאחר תקופת זמן של עבודה בתפקיד תוכלו לבקש שיחה עם אחד המנהלים הבכירים שאחראי לקידום.

 

בשיחה הציגו את רצונכם לתרום ולתת יותר מעצמכם ומהי תועלתכם עד כה לחברה ולעתידה. הבעת הנכונות והיזמה האישית קרוב לוודאי יעשו רושם. גם אם לא תקבלו קידום באופן מיידי, קחו בחשבון כי משכתם תשומת לב חיובית.


 
מאמריו © כל הזכויות שמורות • צרו קשר