A A A

קידום אתרים אורגני

  • seo אורגני

כשגוף מסחרי, חברה או עסק מעוניינים לקדם את האתר שלהם בגוגל באמצעות קידום אורגני, הם למעשה מבטאים את ההכרה שלהם בתהליכים טבעיים להטמיע הרגלים והעדפות לאורך זמן ולעצב תודעה.

 

כאשר חברה מזמינה קידום אתרים אורגני עבור האתר שלה, היא בוחרת את השפה שיווקית המתכתבת הן עם מנוע החיפוש גוגל, ועם קהל הגולשים המיועד.

 

לא אחת אנו נתקלים במילה חדשה שכבשה את הרשת וכלי התקשורת, הוגדרה כ"תופעה מרעישה" ואז חלפה מן העולם ונשכחה באותה מהירות בה פרצה אליו.

 

לעומתה, כבר שמענו על ביטוי אזוטרי שהיה ידוע ומוכר בקרב נישות מסוימות, אשר דלף אט אט אל קבוצות רחבות יותר עד שמבלי משים הפכה לחלק מן הלקסיקון היום יומי של כולנו.

אם מגגלים לא גוללים: ראשון בתוצאות האורגניות

כך גם קידום אורגני - אתר של חברה או עסק ישפר את מיקומו בתוצאות החיפוש שאינן ממומנות על פי קצב טבעי שאינו מטאורי, ועם הטיפול הנכון גם יישאר בו. כיום, מרבית הגולשים מסתפקים בתוצאות הראשונות שהניב מנוע החיפוש וכלל אינם טורחים לבדוק את התוצאות המופיעות בעמוד הבא.

 

הסיבות העיקריות לכך הן עומס רב של מידע, המתיש את הגולש ומבלבל אותו, אך לא פחות חשוב: האמון שהגולש רוחש לגוגל, תוך ידיעה שמנוע החיפוש עצמו כבר סינן ובדק עבורו את טיבו של האתר.

צרכן התוכן יודע, שהמיקום הגבוה הוא פרמטר מהימן לאמינותו של המידע המוצע. לפיכך, חסרונו הבולט של קידום ממומן הוא בעצם היותו זמני, ונגזר עליו להיות פג תוקף מרגע שהמשאבים הכלכליים שהזינו אותו הגיעו אל קצם.

לומדים את שפת הרחוב בגוגל סטריט

גוגל הוא צינור מידע סואן, הוא הרחוב הווירטואלי השוקק בעולם. על כן, כולנו מפתחים דרכים ליהנות מן השפע הרב שהוא מציע מבלי להתבלבל יותר מדי, כמו גם מנגנוני זהירות וסינון. התנועה המאסיבית של גולשים היא, מצד אחד, שער לעולם עסקי מגוון ופתוח, ומן הצד האחר היא גם מייצרת תחרות הנדמית לעתים כבלתי אפשרית.

 

מבחינת גוגל, קידום אורגני הוא מעין ברירה ראשונית בין אתרים אמינים לבין אתרים מפוקפקים, או אם תרצו: בין חנות מבוססת לבין בסטה ברחוב.

 

משום כך, ברוב המקרים, במשך חצי השנה הראשונה בה מתבצע הקידום האורגני, לא תמיד ניכרות התוצאות בדירוג של גוגל. אך השקעה, אחריות ואורך רוח משתלמים: האתר צובר וותק ברשת וממותג כשירות אמין ובעל ערך לגולש, פרמטרים שלא יסולאו בפז ואין לקנות אותם בכסף.

 

מכיוון שאנו חיים בעולם קפיטליסטי, היתרון של קידום אורגני על פני קידום ממומן הוא בעצם הסרת החשד הראשוני ש"מנסים למכור לי משהו", וחלק מן ההתנגדויות הבסיסיות מתפוגג. למעשה, ככל שדירוגם של עסקים או חברות במנוע החיפוש גוגל הוא גבוה יותר, כך מבוססת רמת האמינות שלהם בעיני הגולש תודות לפרק הזמן הנדרש כדי להגיע לדירוג זה.


באופן זה קידום אורגני מהווה תשתית של תחושת ביטחון בקרב הגולש, כשהמשמעות הכלכלית היא, כמובן, ריבוי של רכישות המוצרים או השירותים המוצעים באתרים אלו.

 

כאן, למעשה, אנו מגיעים לאחת הנקודות הרגישות של כל בית עסק וחברה: מיתוג. כאשר אנו פורטים תחושות כגון אמינות וביטחון לפרוטות, אנו נוגעים בבטן הרכה המכונה גם "מיתוג". לא מעט תקציבים מופנים למיתוג, תהליך שבבסיסו נועד לייצר את התחושות שצוינו לעיל, כאשר אף חברה עוד לא מצאה את המפתח לסוד המבטיח את הצלחתו של התהליך.

קידום אורגני עושה שימוש בכלי קיים ואמין

גוגל -מנוע החיפוש הפופולארי ביותר, המהווה חותמת סופית המאשרת את רמתו הגבוהה של האתר. לפיכך, קידום אורגני מניב מיתוג יציב ומהימן שערכו רב בהרבה מתוצאות ממומנות.

 

רבים מאיתנו חשים איבה סמויה ולא סמויה כלפי הצלחות שקונים בכסף, על כן, כאשר אנו מקישים על תוצאת חיפוש שהושגה בעמל, בתהליך טבעי ארוך ומתגמל, האמינות של בעלי החברה או העסק נתפסת כגבוהה יותר.

 

יש הרבה מן האמת בתפיסה האינסטינקטיבית הזו, אגב, משום שדירוג האתרים על ידי גוגל מתבצע בהתאם לאלגוריתם שטרם פוצח, הכולל יותר מ-200 תנאי יסוד.

על כן, עסקים וחברות שהצליחו לקדם את האתר שלהם באמצעות קידום אורגני והצליחו (בין אם נעזרו בחברות קידום חיצוניות ובין אם התמודדו בעצמם עם האתגר) מוכיחים לא רק נחישות והתמדה, אלה גם את האמנינות והרצינות של העסק שלהם.

האח הגדול - האם יש כזה דבר?

נחזור רגע לקשר בין עיצוב שפה ותודעה: כאשר אנו מפשיטים את גוגל ממעמדו כשם עצם המגדיר אותו כמנוע חיפוש בלבד ומשתמשים בו כפועל, אנו תופסים אותו כישות המבצעת את העבודה עבורנו הלכה למעשה. ואכן, כל מי שהתנסה בקידום אורגני מכיר את האיכויות ההופכות את גוגל למעין ישות כל- יודעת.

 

אלגוריתמים מסתוריים מאפשרים לגוגל "לדעת": החל ממשך הזמן בו שהה הגולש באתר וכלה בהצלחתו של האתר להניע אותו לפעולה.

 

ידע זה מגויס לשם דירוג האתר ומיקומו במנוע החיפוש, ובדיוק את הידע הזה אנו מזינים כאשר אנו משתמשים בקידום אתרים אורגני.

 

כאן שוב ניגע במילים וביטויים מעצבי תודעה: ממש כשם ש"המדיום הוא המסר" כך גם "התוכן הוא המלך" (אתם מוזמנים לגגל את שני הביטויים הללו ולבדוק אלו תוצאות הם מניבים ומה משמעותן).

 

מרגע שהוכתר התוכן בתור "המלך" האחראי על הקידום האורגני של האתר שלנו, אנו מחויבים לשרת אותו על הצד הטוב ביותר, לספק אותו במינונים תכופים ובאיכות הטובה ביותר.

 

ככלל, אתר המתעדכן בתדירות גבוהה ומספק ערך לגולש עד כדי הנעה לתגובה או פעולה, נתפס בעיני גוגל כאתר איכותי ומדורג בהתאם בתוצאות החיפוש.

 

אם כן, ברור כי קידום אורגני מצריך הכנה של תכנית לטווח ארוך, הכוללת את מידת ההשקעה הרצויה בתוכן, הן בשינויים של זה הקיים והן בייצור של חדש, וכן הבנה בתזמון של העלאת התכנים לאוויר. אחד היתרונות הבולטים של קידום אתרים אורגני זה הנוחות שהוא נותן לגולש המוצף בשפע של מידע.

 

מטרת העל של קידום אורגני היא להזניק את מיקומו של האתר בתוצאות החיפוש הטבעיות בגוגל, ובכך לתרום לחשיפתו בפני קהל הגולשים באינטרנט, כבר בעמוד הראשון של התוצאות. החשיפה הזו היא השורה התחתונה של כל חברה או עסק: שורת הרווח.


 
מאמריו © כל הזכויות שמורות • צרו קשר