A A A

עורך דין גירושין

  • זוג מתגרשים עם עורכי דין

כשזוג מאוהב נכנס בברית הנישואין, כמעט בלתי מתקבלת על הדעת האפשרות ש"אושר ועושר" הם לא העתיד הבלעדי הממתין לו.

אבל האמת היא, שגירושין הם אופציה סטטיסטית נפוצה במיוחד במאה הנוכחית, והנתונים מעידים על גידול מתמיד של התופעה. יש הגורסים, כי הגורם לכך הוא השינויים העמוקים שחלו במבנה החברתי והערכי בחברות המפותחות.

עורך דין גירושין – מי צריך אותו בכלל?

בעידן שלנו, כאשר קיים דגש כה רב על חירותו של היחיד לצד ההזדמנויות הכלכליות הפתוחות כיום בפני נשים, האצבע על הדק הגירושין קלה מתמיד. כשהסדקים במערכת הזוגית הופכים לשבר עמוק, ברוב המקרים נעשים נסיונות מצד בני הזוג לפתור אותם בעצמם, לעתים דרך גורם מתווך בדמות טיפול זוגי. כאשר המלחמה על שלמות הזוגיות מקבלת תפנית והופכת למלחמה של בני הזוג זה בזה, או אז מסתמנים גירושין כפתרון.


תפקידו של עורך דין גירושין הוא לחלץ את המתגרשים מתוך הקשר במינימום פגיעה.

הנושאים הגוררים עמם מחלוקות רבות ומטופלים על ידי עורך דין גירושין הם: חלוקת רכוש, משמורת על ילדים משותפים, גובה מזונות, ועוד.
על כל אחד מבני הזוג להוכיח את טענותיו, כשעורך דין גירושין אחראי על ההיבט המשפטי של הפרידה.

תכירו: גרושתי לעתיד

נישואין הם הליך פורמלי המתבצע מן הכיוון הרומנטי של הרבנות, בעוד שגירושין הם פרוצדורה פורמלית המהווה חותמת לסיום הרשמי של הקשר. הן במדינת ישראל והן במדינות אחרות בעולם, כל עוד לא הסתיימו נישואין כדת וכדין, אין באפשרותו של אף אחד מבני הזוג להינשא פעם שנייה.
כאשר נפתח הליך גירושין, ידו של הצד שביצע ראשון את הצעד היא, בדרך כלל, על העליונה.

בטיפול אצל עורך דין גירושין

עורך דין גירושין הופך, בין אם רוצים ובין אם לאו, לבן ברית המעניק גם תמיכה נפשית ורגשית לאורך כל התהליך.
גם כשמפרקים בית רע, המשבר גדול. מטרת העל בכל הליך גירושין שנפתח היא להשיג תוצאות אופטימליות, הן ברמה האישית והן ברמה הכלכלית, לצד ביצוע הליך קצר ויעיל ככל האפשר.


עורך דין גירושין מסייע בהבנת הברירות והאפשרויות מתוך הבנה של התמונה כולה, הטומנת בחובה את רווחת המשפחה בגרסתה החדשה.

להתגרש דרך בית דין רבני או בית המשפט?

ניכרת חשיבות רבה למקום בו מוגשת התביעה המשפטית.
במקרים מסוימים, רצוי לפתוח בהליכים משפטיים בפני בית הדין הרבני בעוד במקרים אחרים תהיה עדיפה על אחד מבני הזוג האפשרות לפתוח את ההליך המשפטי בפני בית המשפט לענייני משפחה.


בית הדין הרבני הוא המורשה הבלעדי לאשר גירושין, וכדי למנוע טעויות בדרך ולקצר את תהליך קבלת הגט, מומלץ להעזר בשירותי עורך דין גירושין מנוסה.
בית הדין למשפחה הוא גוף חילוני המתפקד כבית משפט.


עורך דין גירושין בקי ברזי המוסדות שהוזכרו ומבין את כל ההבדלים המהותיים והניואנסים הכרוכים בהליך שידרש להתבצע בכל אחד מהם.


כדי לזכות בתואר "גרוש" יש לצלוח מספר פעולות טקסיות, וכדי שהגט יהיה כשר עליו להנתן מתוך בחירה ורצון חופשי.
ככלל, בשל הצורך בהליך עקבי, רצוי לפעול על פי אסטרטגיה מוכנה מראש בהתאם לגורמים האישיים הכרוכים בכל תיק, בין אם מדובר ברכוש, בהסכמים קודמים, ירושות, משמורת על ילדים ועוד.

כשגירושין הם האפשרות הטובה ביותר

רבים מן הזוגות הרוצים לפרק את הסכם הנישואין נקלעים לעימותים קשים בשל מטענים וכעסים שצברו בתקופת הקשר. ההרס, הסבל ועוגמת הנפש הנגרמים לכל הצדדים הם עצומים.


עורך דין גירושין יאפשר פרידה בדרכי שלום ככל שניתן, על מנת להקל על הידברות עתידית ביניהם במידה ויש ילדים משותפים, כדי שהנזק יהיה מזערי ככל האפשר.

  • עורך דין חיפה

    ברומא תהיה רומאי, ובחיפה תהיה חיפאי: במקרה של גירושין מומלץ להשתמש בשירותיו של עורך דין בחיפה.


 
מאמריו © כל הזכויות שמורות • צרו קשר